Kids

MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Kids

MJESEC HRVATSKE KNJIGE

U našem vrtiću obilježili smo mjesec knjige od 15. listopada  do 15. studenog 2022. Odgojiteljice su u svojim odgojnim skupinama  različitim aktivnostima, pričama, bajkama, različitim pjesmama i posjetom školskoj knjižnici obilježile “Mjesec hrvatske knjige”. Uz razvijanje interesa prema knjigama i slikovnicama, djeca su u svojim skupinama učila pravila lijepog ponašanja prema knjizi, što znači pažljivo listanje,  ne trganje stranica, stavljanje knjiga nakon čitanja na mjesto za knjige. Bilo je tu različitih aktivnosti igre knjižnica, izrada bajki i slikopriča, scenskih prikaza priča. U mjesecu knjige naše su sobe postale bogatije za centar čitaonice u kojem su se djeca svakodnevno družila i suradnički istraživala. Djeca su knjižnicu obogaćivali i  donošenjem svojih priča od kuće koje su postale dio skupine. Kako bi se starije odgojne skupine upoznale sa svojom budućom knjižnicom koja će im biti svakodnevica kada budu krenuli u prvi razred ugostila nas je školska knjižnica pod vodstvom knjižničarke Dore, koja nam pročitala jednu priču i upoznala nas s knjižnicom i njezin svim “čarima”.  Mjesecom knjige samo smo se prisjetili ono što je svakodnevica naših odgojnih skupina, odgojiteljice u svakodnevnom svom radu koriste knjige, bajke, priče i time od najranije dobi potiču predčitalačke vještine kod djece.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Naše objave

Kako uključiti Vaše dijete u vrtić Jaglac?